Podsumowanie i fotorelacja z ostatniego zwiedzania fary

Szanowni Państwo,

jak już wiadomo, w naszej farze uruchomiliśmy możliwość cyklicznego zwiedzania. Ciągle pracujemy nad różnymi jego opcjami, dlatego już niebawem przedstawimy, jak będzie wyglądać ta w pełni zorganizowana forma. Tymczasem można już było kilka razy obejrzeć z przewodnikami naszą świątynię oraz inne, należące do naszej Parafii. Cieszymy się, że takie propozycje poznawania dziejów zabytków cieszą się dużym zainteresowaniem.

Dziś prezentujemy fotorelację z 14 maja, kiedy to pokazaliśmy aż trzy obiekty: farę, kościół pod wezwaniem świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz otoczenie kościoła pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego.

W piątek 19 maja odbyło się nocne zwiedzanie fary. Nie byłoby ono możliwe gdyby nie pomoc Stowarzyszenia Region Łużyce i pana Arkadiusza Gutki, dr Magdaleny Bronieckiej, która zafundowała piękną niespodziankę (organy „same” zagrały) oraz wspaniały plakat, dr. Marcina Maciejewskiego i naszych stałych przewodników dr Anny Polak i dr Pawła Karpa. Relacje fotograficzne z wydarzeń wykonuje pan Artur Jurkowicz, podczas nocnego oprowadzania także Marcin Maciejewski. Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

Cegiełki, które można nabyć przed zwiedzaniem mają na celu wsparcie prac remontowych – miejsca, które wymagają takich interwencji widoczne są dokładnie w czasie oprowadzania.

Udostępniamy numer telefonu, pod którym można uzyskać informacje na temat zwiedzania, umówić grupę bądź ustalić termin poznania naszej fary indywidualnie 787 492 820.

Fotorelacja – 14.05.2023 r.
Fotorelacja – 19.05.2023 r.