Podsumowanie ostatnich wydarzeń: 3-10 czerwca

Szanowni Państwo,

ostatnie dni były niezwykle pracowite, ponieważ udostępnialiśmy nie tylko naszą farę, ale także inne obiekty należące do Parafii.

3 czerwca można było przejść „Szlak żarskich kościołów”, czego kulminacją była wieża kościoła pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego i umieszczony w niej dzwon. Kilka dni później, bo 9 czerwca, otwarta została dla zwiedzających fara, dzięki czemu pokazaliśmy, jakie ciekawostki skrywa ten obiekt.

Natomiast w sobotę 10 czerwca przygotowaliśmy coś niezwykłego – dzwonnicę przykościelną. Piękna, monumentalna budowla, nieznana wielu osobom, stała się możliwa do obejrzenia, a zwieńczeniem wyprawy był taras widokowy, z którego widać wspaniałą panoramę miasta.

Fotorelacja z powyższych wydarzeń

Fotorelacja powstała dzięki Panom: Arturowi Jurkiewiczowi, Jakubowi Łysakowskiemu, Marcinowi Maciejewskiemu za co serdecznie dziękujemy.

W związku z wieloma pytaniami na temat różnych możliwości zwiedzania: ekstremalnego, indywidualnego i grupowego zapraszamy na stronę https://fara.zarynspj.pl/zwiedzanie oraz do kontaktu 787 492 820.